مهلت ارسال آثار به جشنواره نوآوری در فرآیند آموزش تمدید شد

به گزارش روز شنبه ایرنا از وزارت آموزش‌ و پرورش، مرضیه مسگرزاده با اعلام این خبر افزود: تمامی دبیران دوره اول متوسطه مدارس عادی، نمونه دولتی، استعدادهای درخشان و غیر­دولتی، می‌توانند با تشکیل تیم‌های ۲ یا ۳ نفره ضمن ثبت‌نام در پایگاه اینترنتی به آدرس gam۱.medu.ir قسمت جشنواره نوآوری در فرآیند آموزش و یادگیری، طراحی آموزشی و فیلم تدریس خود در فضای مجازی را به مدت ۲۰ تا ۳۰ دقیقه در بستر شبکه شاد تهیه‌ و به کارشناسی تکنولوژی و گروه­های آموزشی منطقه محل خدمت خود ارسال کنند.

وی همچنین ادامه داد: ادارات کل آموزش و پرورش استان‌ها موظف‌اند تا ۱۵ مرداد ماه آثار منتخب را به دبیرخانه جشنواره مستقر در استان خراسان رضوی ارسال نمایند.

مسگرزاده در ادامه، هدف از برگزاری پنجمین جشنواره نوآوری در فرآیند آموزش و یادگیری را استفاده از فضای مجازی جهت ایجاد تنوع و اثربخشی در فرآیند آموزش و یادگیری دانست.

وی گفت:با توجه به بخشی از چرخش‌های تحولی در سند تحول بنیادین آموزش ‌و پرورش مبنی بر چرخش از دانش‌آموز منفعل در کلاس درس به متربی فعال در محیط‌های تربیتی و نیز چرخش از روش‌های خشک فردی و انعطاف‌ناپذیر به روش‌های خلاق، فعال و گروهی و لزوم استفاده از ظرفیت فضای مجازی در آموزش و یادگیری؛ می‌طلبد ضمن توجه به ضرورت حفظ تعامل مؤثر معلم با دانش‌آموزان و دانش‌آموزان با یکدیگر متناسب با فضای مجازی، در آموزش‌ها از روش‌های متنوع تدریس استفاده شود. تسهیل در ایجاد این شرایط به یقین محیطی شاد و انگیزه‌بخش برای یادگیری دانش‌آموزان فراهم می‌کند.

“متربی” یا همان عضو گروه تربیتی یک جوان و نوجوان دانش آموز است که در کنار ایفای نقش در خانواده و تحصیل در مدرسه به عضویت در گروه درمی آید و به انجام فعالیت های جانبی علاقه نشان می دهد

مسگرزاده در ادامه اظهارکرد: به همین منظور این جشنواره در سه محور نوآوری در تولید و به‌کارگیری رسانه‌های پرشمار، نوآوری در سنجش تکوینی با تأکید بر سنجش عملکردی و نوآوری در روش‌های مشارکت اولیای دانش‌آموزان در فرآیند یادگیری در حال برگزاری است.

اخبار مدرسه

درباره ی Vrtj508908015

مطلب پیشنهادی

اثربخشی واکسن کرونا در ۹۴ درصد بیماران سرطانی

به گزارش روز یکشنبه گروه دانشگاه و آموزش ایرنا از پایگاه اینترنتی فایننشیال اکسپرس، با گسترش …